9 listopada 2018 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aula naszej szkoły wypełniła się zaproszonymi gośćmi, uczniami i nauczycielami.

Zebrani obejrzeli wzruszające przedstawienie, będące żywą lekcją historii i wychowania patriotycznego, przygotowane przez uczniów klasy maturalnej pod kierunkiem wychowawczyni pani Izabeli Brzyk. Dekorację stanowiły prace wykonane przez przedszkolaków, uczestników Konkursu Plastycznego. Uroczystość ubogacili laureaci Konkursu Recytatorskiego, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu brzeskiego, recytując piękne wiersze o Ojczyźnie. Całości towarzyszyły chwytające za serce pieśni patriotyczne. Akademia stanowiła jednocześnie podsumowanie wcześniejszych działań naszej szkoły dla uczczenia tego wielkiego święta. Dlatego w drugiej części akademii Pani Dyrektor Halina Podolańska – Nabożny  wręczyła nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów, ufundowane przez sponsorów.

Niezwykle miłym akcentem był list Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko odczytany przez przedstawicielkę biura poselskiego, a skierowany do zebranych na tej uroczystości. Pani Poseł życzyła naszej szkole „zrealizowania wszelkich zamierzeń pracy wychowawczej”.

Nasza szkoła uczciła godnie 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, nie tylko godnie i bardzo uroczyście, ale też ciekawie i atrakcyjnie.

100 lat niepodległości