Słoneczna pogoda towarzyszyła nam 9 października podczas wyjazdu integracyjnego do Muszyny.

Przywitanie księdza proboszcza Pawła Stabacha było serdeczne, a historia kościoła pw. Św. Józefa, sięgająca średniowiecza, interesująca.  Naszą uwagę przykuwał obraz Matki Bożej liczący  400 lat oraz 3 tureckie kurdybany, namalowane na wielbłądziej skórze, z czasów odsieczy wiedeńskiej.

Po mszy świętej, odprawionej przez księdza Macieja Biedronia, udaliśmy się do ogrodów biblijnych, których pomysłodawcą był  ks. Paweł Stabach. Sławne już ogrody  zachwyciły nas, przybliżyły wiele scen z życia Żydów, Pana Jezusa i Kościoła.

Nastąpił czas integracji.

W zaciszu lokalnego stadionu rozpaliliśmy grilla, piekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy się pysznymi ciastami przygotowanymi przez nasze mamy, a prezentacje uczniów z poszczególnych klas wywołały niejeden uśmiech na twarzy.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Tylicza, by pokłonić się cudownej Pani – opiekunce rodzin i uzdrowienia chorych i przejść urokliwymi dróżkami, zmierzającymi ku Golgocie. U stóp figury Pana Jezusa zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Zachwycały nas sentencje wyryte na kamiennych tabliczkach. Zwieńczeniem myśli pojawiających się była sentencja widniejąca przy wyjściu WRACAJ Z TEGO MIEJSCA TEN SAM, ALE JUŻ NIE TAKI SAM. ZABIERZ Z SOBĄ WARTOŚCI KATOLIKA-POLAKA-PATRIOTY.

Wycieczka była niezwykła. W drodze powrotnej towarzyszył nam koncert piosenkarski w wykonaniu Bartka i Kacpra.

Ach, co to był za dzień …
Tagi: