4 stycznia 2018 roku w Katolickiej Szkole Podstawowej w Brzesku odbyło się przedstawienie jasełkowe. Z tej okazji zaproszono dzieci wraz z wychowawcami z różnych przedszkoli nr 3, 7, 9, przedszkola „Wesołe Nutki” i przedszkola Sióstr Służebniczek. Dzieci oraz młodzież z katolickiego liceum i gimnazjum wspaniale odgrywały jasełkowe postacie. Ukazane zostały sceny towarzyszące przyjściu na świat Jezusa Chrystusa. Przepiękna oprawa muzyczna, śpiew chóru oraz solistów wywołały burzę oklasków i niejedno wzruszenie. Szczególnie rozczulająca była kolęda „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu Matki Bożej (Zuzi Biel) i małego aniołka (Lilianki Holik). Widzowie zachwyceni występem nagradzali aktorów gromkimi brawami i wraz z nimi odśpiewali kilka kolęd.
Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie wcześniej przeprowadzonego konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Święta Bożego Narodzenia w wyobraźni dziecka”. Nagrodzono zwycięzców i wszystkim obecnym wręczono drobne upominki. Nagrody otrzymali: Oskar Stachura, Lena Pabian, Małgorzata Zubel, Milena Morawiec, Zuzanna Słupska, Zofia Mizera z Przedszkola nr 3; Gabriela Tokarz, Oskar Michałek, Kacper Kotarba, Lena Kukułka z Przedszkola nr 7; Igor Kraj, Julia Glapińska, Grzegorz Glapiński, Dawid Mańka, Magdalena Cierniak z Przedszkola nr 9; Hubert Śliwiński, Jakub Wyraz, Oliwia Ledzińska, Carmen Chamioło, Juliusz Madej, Adam Maślak, Zofia Tokarz z Przedszkola Wesołe Nutki i Zofia Kołpa, Leo Stalmach, Weronika Adamska od Sióstr Służebniczek.
W katolickich szkołach w Brzesku: w gimnazjum, liceum i szkole podstawowej kalendarz uroczystości jest bardzo bogaty. Wszystkie wydarzenia sprawiają moc radości zarówno młodzieży, dzieciom, gronu pedagogicznemu jak też zaproszonym gościom.

Hej kolęda, kolęda. Szkoła katolicka przedszkolakom
Tagi: