Integracyjne spotkanie na Jamnej

17 września nasze Szkoły wzięły udział w integracyjnym spotkaniu na Jamnej.

Z samego rana społeczność Katolickiego Gimnazjum i Liceum wraz z nauczycielami i rodzicami wyruszyła autobusem spod budynku Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w kierunku Jamnej. Sprawnie dotarliśmy na miejsce i po krótkim spacerze nieco pod górkę wszyscy uczestniczyli w Mszy świętej. Przewodniczyli jej kustosz Sanktuarium oraz gospodarz na Jamnej – ojciec Andrzej Chlewicki wraz z księdzem Stanisławem Stachoniem. Podczas nabożeństwa młodzież złożyła przy ołtarzu dary dziękczynne. Wszyscy modlili się w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników, darczyńców szkoły oraz zmarłych kolegów i bliskich.

Po nabożeństwie na młodzież i opiekunów czekał poczęstunek: słodkie bułeczki i pyszny żurek z jajkiem. Pokrzepieni posiłkiem uczniowie przystąpili do zabaw prowadzonych przez
Panią Oliwię Łukowicz. Spośród sportowych konkurencji należy wymienić przeciąganie liny, w tym zmagania uczniowie kontra nauczyciele (dwukrotnie wygrało doświadczenie i trochę siły), wyścigi w workach na czas, turniej w dwa ognie, mecz piłki nożnej. Obserwatorami wspaniałej zabawy były mieszkające na Jamnej zwierzęta: konie, osiołki oraz koza Angela. Po grach ruchowych nastąpiła prezentacja wszystkich klas. Każdy oddział starał się zaprezentować jak najlepiej, jednak bezapelacyjnie furorę zrobiła licealna 1a z Błażejem na czele. W międzyczasie na głodnych i spragnionych czekały kiełbaski z grilla i woda.

Wzmocnieni duchowo mszą świętą, wspólnie spędzonym czasem oraz wiarą w kolejny udany rok szkolny około godziny 15-stej wyruszyliśmy w drogę powrotną do Brzeska.

Integracyjne spotkanie na Jamnej