Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz miasta i powiatu brzeskiego, liczne delegacje sokolich gniazd, duchownych, młodzież z okolicznych szkół i mieszkańców Brzeska. O godz. 10.30 odbyła się Msza Św. w kościele pw. NMP MK i św. Jakuba, następnie orszak przemaszerował pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom brzeskiego Towarzystwa „Sokół”, którzy oddali życie za wolną Polskę. Pod tablicą kolejne delegacje składały kwiaty. W asyście orkiestry orszak udał się do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, gdzie odbyło się jubileuszowe spotkanie. Po powitaniu gości przez prezesa brzeskiego Sokoła Ludwika Lechowicza prezes Odrodzonego Sokolstwa Polskiego Konrad Firlej dokonał odznaczenia sztandaru TG „Sokół” w Brzesku Legią Honorową Sokolstwa Polskiego. Po okolicznościowych przemówieniach zaprezentowany został film „Historia brzeskiego Sokoła”. W dalszej części prezentowały się zespoły artystyczne. Uroczystości zakończyły się wspólnym poczęstunkiem. Chętni uczestniczyli w wycieczce do Pałacu Goetza- dawnej siedziby Goetzów Okocimskich, właścicieli Browaru Okocim.
Naszą szkołę reprezentowały pani Dyrektor Halina Podolańska-Nabożny i pani wicedyrektor Anna Węgrzyn. Uczestniczył też poczet sztandarowy w składzie: Mikołaj Zyznawski, Zuzanna Biel, Aleksandra Koszarek. Kwiaty składali Wiktoria Czernecka i Jan Łazowski.

Jubileusz 125 – lecia TG „Sokół” w Brzesku 10 września 2017 r.
Tagi: