Tytuł  notatki stanowił myśl przewodnią międzyszkolnego konkursu recytatorskiego zorganizowanego 18 października br. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkursowi patronował Burmistrz Miasta i Gminy Brzesko  mgr inż. Grzegorz Wawryka. zaszczycił nas też swą obecnością ks. dziekan mgr Józef Drabik, nasz asystent kościelny.

Formalnością jest oczywiście informacja, że inicjatorem i organizatorem konkursu była Szkoła Katolicka. Uczestniczyć mogli uczniowie z klas VI – VIII  szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum. Zasadniczy cel stanowiło uczczenie stulecia odzyskania Niepodległości oraz popularyzacja polskiej poezji. Od razu muszę podzielić się ważną informacją, że liczba uczestników (41 uczniów) i szkół, które reprezentowali (12) była imponująca. Co jednak najwspanialsze, poziom recytacji i interpretacji wybranych przez młodzież wierszy był tak wysoki, że komisja miała duży problem z wyłonieniem laureatów i wyróżnionych.

Organizacyjnie Szkoła spisała się niemal równie dobrze jak recytatorzy– wszystko przebiegło sprawnie, Goście, bo tak traktowano uczestników i ich opiekunów, mogli skorzystać z poczęstunku, zostali też obdarowani upominkami. Komisja w składzie; Bogumiła Put, Jadwiga Brożek i Jadwiga Podolańska, ogłosiła wyniki po niezbyt długiej naradzie, a nagrody będą wręczone 9 listopada br. w Szkole Katolickiej na uroczystości związanej ze stuleciem odzyskania niepodległości.

 

Oto lista laureatów i wyróżnionych:

I miejsce:

Emilia Miśkowicz   –  PSP  nr 2 w Jadownikach

Maja Zachara – PSP nr 3 w Brzesku

II miejsce:

Julita Cięciwa – PSP Gnojnik

Emilia Dubiel – PSP Gosprzydowa

Wiktor Minor – PSP Bucze

Anna Szczecina – PSP Porąbka Uszewska

III miejsce:

Kacper Barnaś  – PSP Bucze

Aleksandra Dzieńska – PSP nr 2 Jadowniki

Aleksandra Kubiec –  Katolickie Gimnazjum Brzesko

Weronika Mrówka – PSP Sterkowiec

 

Wyróżnienia:

Radosław Hebda – PSP Biesiadki

Julia Chrabąszcz – PSP nr 3 Brzesko

Katarzyna Jaszczyńska – PSP nr 2 Jadowniki

Gabriela Kozdrój PSP Gosprzydowa

Emilia Leś – PSP nr 1 Brzesko

Dominik Mida PSP Iwkowa

Jakub Migdał – PSP Bucze

Gabriela Styrna – PSP Gnojnik

Gabriela Szuba – PSP nr 2 Jadowniki

Karolina Tota – PSP Jasień

Rozalia Zelek – PSP nr 3  Brzesko

 

Ta liczna grupa laureatów wynika nie tylko z wysokiego poziomu prezentowanego przez uczestników, ale też z hojności darczyńców i sponsorów, którym gorąco dziękujemy.

Gratulujemy wszystkim recytatorom, opiekunom i polonistom, którzy Ich do konkursu przygotowali. Z całą pewnością była to wspaniała lekcja patriotyzmu. Zapraszamy częściej do Szkoły Katolickiej – będziemy organizować inne konkursy i imprezy.  Liczymy na Waszą obecność!

 

W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Katolickiej Jadwiga Podolańska

Kiedy myślę Ojczyzna…