Największym przedsięwzięciem na miesiąc październik jest konkurs międzyklasowy pt. „Jesienna klasa”. Każda z klas wraz z wychowawcą do dnia 20 października  ma za zadanie udekorować swoją salę lekcyjną. Mogą to być kompozycje z liści, kasztanów, żołędzi, dyni, jak również dekoracje z papieru. Salę lekcyjną można udekorować dowolną techniką. 21 października po klasach przejdzie komisja oceniająca wystrój sali w 4 kategoriach:

-pomysłowość

-estetyka

-samodzielność wykonania

-wrażenia ogólne

Klasa, która uzyska najwięcej punktów otrzyma słodki upominek oraz bon na niepytanie. Bon ten uprawnia całą klasę do wyboru dowolnego dnia, w którym uczniowie całej klasy nie będą pytani ani nie napiszą żadnej kartkówki. Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się, a wychowawców klas prosimy o koordynacje prac.

Konkurs międzyklasowy „Jesienna klasa”