Dnia  7 lutego 2018 roku w Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im św. Stanisława BM ze Szczepanowa odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „ Żyj ekonomicznie – zarządzanie finansami”, który zrealizowany został przez klasę 2 liceum, w ramach zajęć ekonomia w praktyce.

Celem projektu było sprawdzenie, jak młodzi ludzie – uczniowie, wydają swoje kieszonkowe oraz czy znają sposoby na oszczędzanie pieniędzy i ich zarabianie.

Zaprezentowano wyniki ankiet, które wypełnili zarówno uczniowie jak i rodzice szkół katolickich. Wynika z nich, iż 86% młodzieży otrzymuje regularnie kieszonkowe, niestety zdecydowana większość przyznaje, że nie zna sposobów na oszczędzanie. Badani odpowiadali, że jeśli mają wyznaczony, konkretny cel, łatwiej udaje się im odłożyć jakąś kwotę. Młodzież najwięcej wydaje na transport, jedzenie i rozrywkę.

W drugiej odsłonie zostały przedstawione sposoby na oszczędzanie i zwiększenie finansów ucznia. Zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem śledzili wyświetlaną prezentację, dlatego mamy nadzieję, że wskazane pomysły pomogą racjonalnie zarządzać kieszonkowym i zachęcą do podejmowania pierwszych prac zarobkowych.

W ostatniej części spotkana został przeprowadzony konkurs, w którym delegaci klas licealnych musieli wykazać się wiedzą ekonomiczną oraz refleksem. Kibicująca widownia poszerzała swoją wiedzę z zakresu ekonomii. Najlepszą okazała się reprezentacja klasy 3 liceum – w składzie Magdalena Modrzewska i Wiktoria Buzdygan. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy.

Nie da się ukryć, że klasa 2a bardzo zaangażowała się w realizację przedstawionego nam projektu, dlatego efekty pracy były świetne. Dziękujemy i liczymy, że w niedługim czasie znów weźmiemy udział w podobnym wydarzeniu.

Dyrekcja katolickiej szkoły serdecznie dziękuje pani mgr Annie Zydroń, której profesjonalizm oraz ogromne zaangażowanie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Pani Anna, w myśl maksymy, bawiąc młodzież, równocześnie doskonale ich edukuje.

Oszczędzać? Hmm