Pamięci ofiar bombardowania pociągu na stacji Słotwina-Brzesko

W dniu 06.09.2016 r., odbyły się uroczystości związane z 77 rocznicą bombardowania przez niemieckie lotnictwo pociągu na stacji Słotwina-Brzesko. Obchody otworzyła uroczysta msza święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył dziekan dekanatu brzeskiego ks. Józef Drabik. Na obchody przybyły delegacje Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, brzeskich przedsiębiorców i towarzystw oraz poczty sztandarowe, w tym również przedstawiciele Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Brzesku reprezentowani przez uczniów klasy 3a. Po mszy świętej odczytano wspomnienia jednego ze świadków tych tragicznych wydarzeń, odbył się również apel poległych. Obchody zakończyło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar bombardowania.

 

 

Pamięci ofiar bombardowania pociągu na stacji Słotwina-Brzesko