4 września 2018r. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej została odprawiona uroczysta msza koncelebrowana przez księży z brzeskich parafii w intencji ofiar bombardowania węzła kolejowego Brzesko-Słotwina 5 września 1939 r.

Po Mszy św. harcmistrz Adam Zydroń odczytał apel poległych a pan Jacek Filip wygłosił wykład przybliżający okoliczności tego zdarzenia. W uroczystości wzięli udział samorządowcy z burmistrzem Grzegorzem Wawryką i radnymi, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz poczty sztandarowe ze szkół brzeskich. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Radosław Bojdo, Aleksandra  Koszarek i Wiktoria Czernecka pod opieką pani dyrektor Haliny Podolańskiej-Nabożny. Na zakończenie uroczystości delegacje  złożyły kwiaty  pod pomnikiem ofiar bombardowania.

Rocznica bombardowania węzła kolejowego Brzesko-Słotwina