Wycieczka do Częstochowy

16 października 2015r. odbyła się wycieczka do Częstochowy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3a – obecni maturzyści oraz opiekunowie: p. wicedyrektor Anna Węgrzyn, p. Lucyna Kubas oraz ks. Waldemar Cieśla.

Po przybyciu na miejsce zwiedziliśmy Sanktuarium oraz skorzystaliśmy z sakramentu pokuty. Natomiast o godzinie 11 rozpoczęła się Msza Święta, na której modliliśmy się o pomyślne zdanie matury. Byliśmy także świadkami odsłonięcia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz tradycyjnie obeszliśmy ołtarz na kolanach.

Odprawiliśmy również Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, której przewodniczył ks. Waldemar. Jest to Ważne miejsce historyczne, którego budowę zainicjował Zygmunt III Waza.

Jasnogórska twierdza odparła m. in. oblężenia Szwedów 1655 roku.

Gabriela Multan

Wycieczka do Częstochowy