19 października 2018 roku uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Rolę opiekunów sprawowali: wychowawczyni – Gabriela Wawryka oraz rodzice: państwo Joanna i Krzysztof Gutfrańscy i pani Edyta Michałek.

Po przyjeździe do Krakowa zwiedzanie zaczęliśmy od Wawelu. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok grobów Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujących się w podziemiach Katedry, wewnętrzny dziedziniec zamku i oczywiście zionący ogniem smok wawelski Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Jest to wyjątkowe miejsce, które było świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Od wieków symbolami Krakowa są Kościół Mariacki, Ratusz, Kościół św. Wojciecha, renesansowe Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza. Wszystkie te obiekty maluchy podziwiały z wielką powagą. Najwyraźniej czuły, jak wspaniałą przeszłość ma nasza Ojczyzna. Następnie udaliśmy się do Muzeum Bursztynu, gdzie podziwialiśmy eksponaty pokazujące naturalną urodę bursztynu bałtyckiego. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Klockoland . Dzieci mogły tu poszaleć i zabawić się, sterując robotami z klocków LEGO. Mogły też skorzystać z kreatywnej strefy budowy.

Wycieczka była udana i pełna atrakcji. Dzieci zobaczyły wiele ciekawych rzeczy, wiele się również dowiedziały. Wszystko je interesowało, mogły się też wesoło pobawić. Jednak najistotniejszym elementem wycieczki były akcenty patriotyczne, które na zawsze utrwaliły w ich pamięci, że są Polakami, obywatelami kraju o bogatej i wspaniałej przeszłości.

robotami z klocków LEGO jak i skorzystania z kreatywnej 

Wycieczka do Krakowa
Tagi: