Na zaproszenie naszego nowego katechety ks. Macieja Biedronia, 12 października pojechaliśmy do Pasierbca, rodzinnej miejscowości księdza. W pięknej jesiennej scenerii, przy słonecznej pogodzie ks. Maciej oprowadził nas po dróżkach różańcowych, zapoznał z historią parafii i cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Odprawił dla nas mszę świętą do której służyli Bartłomiej Sławek i Jan Łazowski. Psalm zaśpiewali: Agnieszka Marmol, Agnieszka Pławecka i Damian Cichoński. Następnie zwiedziliśmy jeszcze stary kościół z cudowną figurką Matki Bożej przywiezioną z Niemiec wykonaną na wzór i podobieństwo cudownej figurki w Baden-Baden.

Dla pokrzepienia ciała przygotowano prawdziwą ucztę: kiełbaski z grilla, pizzerynki na gorąco, różnego rodzaju ciasta, drożdżówki i napoje. Podczas posiłku poszczególne klasy przedstawiały swoje prezentacje. Było bardzo przyjemnie i wesoło. Nikomu nie chciało się wyjeżdżać do domu.

Wyjazd integracyjny do Pasierbca
Tagi: