Wyjście do kina na film „Karbala”

Niedawno uczniowie gimnazjum i liceum obejrzeli w brzeskim kinie „Planeta” film Krzysztofa Łukasiewicza pt. „Karbala”. Ekranizacja przedstawia prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się w początkach kwietnia 2004 roku w centrum Karbali, miasta w środkowej części Iraku. Wówczas to iraccy rebelianci próbowali zdobyć ratusz będący siedzibą Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. Polscy i bułgarscy żołnierze przez 4 dni odpierali zmasowane ataki rebeliantów. Po seansie uczniowie skomentowali film: „Mocny film”, „Nigdy nie słyszałem o tym wydarzeniu. Wiem, że polscy żołnierze byli w Iraku, ale że musieli aż tak walczyć, tego nie wiedziałem”, „Bardzo dobry film. W końcu ktoś pokazał, że Polacy również walczą z terroryzmem”.

Wyjście do kina na film „Karbala”