Wieki polski poeta okresu romantyzmu Cyprian Kamil Norwid urodził się 24 września 1821r. Dwusetna rocznica urodzin twórcy była więc okazją do przypomnienia Jego dorobku literackiego. 20 marca 2022r.  pani wicedyrektor zorganizowała konkurs recytacji wierszy Norwida. Zgłosiło się sześcioro uczniów. Polonistki dały im do wyboru kilka wierszy, z których jednego należało nauczyć się na pamięć. Wiadomo, że nowatorska poezja tego romantyka jest niełatwa i pewnie dlatego ostatecznie do konkursu przystąpiła tylko trójka uczniów. Recytacji przysłuchiwała się komisja i uczniowie dwóch klas. Pierwsze miejsce zdecydowanie zajął Szymon Bryśkiewicz, drugie ex aequo Ola Kubies i Martyna Wąs – uczniowie klasy maturalnej. Laureaci zostali nagrodzeni podczas uroczystości zakończenia ich nauki w szkole.