„Cieszy mnie fakt, że w Polsce powstaje coraz więcej szkół katolickich.
Jest to znak, ze Kościół jest obecny w sposób konkretny w dziedzinie
szkolnictwa. Szkoły te należy popierać, stwarzając takie warunki,
aby we wspólnocie z całym szkolnictwem w Polsce mogły przysłużyć się
wspólnemu dobru społeczeństwa”.

Homilia na Mszy św.
dla wychowawców i młodzieży
Łowicz 1999

W zacisznym zakątku, wśród zabudowań wzniesionych przez rodzinę Goetzów, znajduje się gmach powstały około 1880 roku z przeznaczeniem na izbę chorych. Jeszcze niedawno służył jako ośrodek zdrowia dla pracowników Browaru Okocim, a zwano go popularnie ambulatorium.

W związku z przeprowadzona reformą służby zdrowia budynek został zamknięty i stał pusty, aż do momentu przekazania przez Zarząd Spółki Carlsberg Okocim brzeskiemu Starostwu. Dnia 30 września 2002 Rada Powiatu Brzeskiego oddała ten obiekt Stowarzyszeniu „Wzrastanie” przy Parafii św. Jakuba w Brzesku, z przeznaczeniem na Szkołę Katolicką.

Decyzja ta zapewne ucieszyłaby rodzinę Goetzów, która znana była ze swej dobroczynnej  i społecznej działalności. Stworzyła również realne możliwości, aby od 1 września 2003 roku Szkoła Katolicka mogła przyjąć pierwszych uczniów do pierwszej klasy gimnazjum i pierwszej klasy liceum.