11.11.2019 uczniowie Szkoły Katolickiej wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Brzesku. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przy Urzędzie Miejskim w Brzesku. Frekwencja była zdumiewająca, zdaniem niektórych lepsza niż w ubiegłych latach. Wszyscy wspólnie udaliśmy się do kościoła św. Jakuba na mszę w intencji ojczyzny. Odświętnie ubrani przedstawiciele szkół oraz związków zawodowych z Brzeska i okolic dumnie prezentowali swoje sztandary. Ksiądz proboszcz  Józef Drabik wygłosił kazanie o wolności, zwrócił uwagę jakie mamy szczęście, że jesteśmy Polakami.

Po zakończeniu mszy św. udaliśmy się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza pod którym złożyliśmy kwiaty. To niezwykle wzruszający widok, gdy tak wiele osób gromadzi się wspólnie i pamięta o minionych wydarzeniach, składa hołd poległym.

To wspaniałe, ze możemy żyć dziś w wolnym i niepodległym kraju, a pamiętać, to najlepsze podziękowanie, jakie możemy ofiarować poległym,, którzy o tę wolność walczyli.