11 listopada dla każdego Polaka jest wyjątkowym dniem.  Dumni ze swoich przodków świętujmy wtedy dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W 105 rocznicę tego niezwykłego wydarzenia przedstawiciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w lokalnych obchodach Dnia Niepodległości w Brzesku. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 przy urzędzie miasta. Stąd wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła św. Jakuba i Matki Kościoła, gdzie uroczystą Mszę Świętą celebrowali kapłani z brzeskich parafii pod przewodnictwem księdza Piotra Franczaka – proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Na czele pochodu maszerowały poczty sztandarowe, między którymi dumnie reprezentowali naszą szkołę uczniowie klas 1,3 i 4. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przedstawiciele różnych stowarzyszeń, organizacji i szkół powiatu brzeskiego  (między innymi przewodniczący naszej szkoły) złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Uroczystości zakończyły się na Placu Kazimierza, gdzie burmistrz miasta Pan Tomasz Latocha podziękował każdemu z pocztów sztandarowych za udział w uroczystościach.