12 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku już po raz drugi został zorganizowany piknik, w którym główną rolę odgrywały Koła Naukowe oraz Kluby Młodego Odkrywcy działające w szkołach. W związku z 550 rocznicą  urodzin i 480 rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika cała impreza była prawdziwie kosmiczna, a wszystkie stanowiska zachęcały do zgłębiania wiedzy z tej dziedziny.

Jedną z 10 szkół zaproszonych do współpracy przy organizacji pikniku było Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku.

Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Jolanty Sulmy przygotowali piękną prezentację dotyczącą CERNu, czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych, której siedziba znajduje się w Genewie. Opowiadali zwiedzającym o misji i dokonaniach organizacji w zakresie badań cząstek elementarnych i poszerzania wiedzy o kosmosie. Pełnili również funkcję wolontariuszy, wspomagając organizatorów pikniku we wszystkich działaniach.

Szkoła zaprezentowała się doskonale i otrzymała podziękowanie od dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku, p. Tomasza Gurgula.