W październiku 2019 roku uczniowie Szkoły Katolickiej wzięli udział w organizowanym przez Fundację Instytut Łukasiewicza ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Mistrzowie i patrioci”. Konkurs przeprowadzony został w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i objętego Patronatem Narodowym Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Warunkiem udziału w Konkursie było wykonanie samodzielnej pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju. Wyniki zostały ogłoszone w grudniu. Nagrody w postaci gier planszowych otrzymali także uczniowie naszej szkoły, Joanna Cichy z klasy 2a oraz Szymon Bryśkiewicz z klasy 1a.