Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

 LUDZIE            SUKCESU LUDZIE PORAŻKI
Czytają każdego dnia

 

Komplementują innych

Nie boją się zmian

Umieją wybaczać

Rozmawiają o pomysłach

Cały czas się uczą

Przyznają się do błędów

Umieją dziękować

Planują swoje cele

Oglądają telewizje każdego dnia

 

Krytykują innych

Boją się zmian

Trzymają urazy

Rozmawiają o ludziach

Uważają, że wszystko wiedzą

Obwiniają innych o swoje błędy

Dziękują tylko sobie

Nic nie planują

 

  

Klucz do sukcesu – 13 zasad Billa Gatesa

 1. Życie nie jest fair – przyzwyczaj się do tego!
 2. Świat nie dba o twoją samoocenę. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz ZANIM będziesz z siebie zadowolony.
 3. NIE będziesz zarabiał 600 000 zł. rocznie zaraz po szkole. Nie będziesz wiceprezesem z telefonem w samochodzie, dopóki nie zasłużysz na jedno i drugie.
 4. Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest surowy, poczekaj aż będziesz miał szefa.
 5. Przewracanie hamburgerówna patelni nie jest poniżej twojej godności. Twoi dziadkowie mieli inne określenie na przerzucanie hamburgerów: oni nazywali to szansą.
 6. Jeśli coś schrzanisz, to nie będzie wina twoichrodziców, więc nie użalaj się nad swoimi błędami, ucz się z nich.
 7. Zanim się urodziłeś, twoi rodzice nie byli tak nudni jak teraz. Stali się tacy od płacenia twoich rachunków, prania twoich rzeczy i wysłuchiwania twojego gadania o tym, jaki twoim zdaniem jesteś super. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia twoich rodziców, spróbuj pozbyćsię robactwa z szafy we własnym pokoju.
 8. Może twoja szkoła wyeliminowała zwycięzców i pokonanych, ale życie NIE. W niektórych szkołach zniesiono oceny niedopuszczające i można próbować TYLE RAZY ile się chce, żeby wpaść na właściwą odpowiedź. To w najmniejszym stopniu nie przypomina CZEGOKOLWIEK w prawdziwym życiu.
 9. Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letniej przerwy i tylko bardzo nieliczni pracodawcy chcą ci pomóc ODNALEŹĆ SIEBIE. To rób w czasie prywatnym.
 10. Telewizja to NIE jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu ludzie naprawdę muszą wyjść z kawiarni i wracać do pracy.
 11. Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich.
 12. Palenie nie zrobi z Ciebie kogoś cool. Powoduje, że wyglądasz jak głupek.
  13. Ciesz się tym, póki to masz. Jasne, rodzice czasami są jdenerwujący, szkoła jest denerwująca, a życie przygnębiające. Ale kiedyś uzmysłowisz sobie, jaki to był wspaniały czas. Może pora jest zacząć się tym cieszyć już teraz! Proszę bardzo.

William Henry Gates III – amerykański przedsiębiorca, informatyk, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft.  Ukończył Harvard College (1973–1975), Harvard University (1973–1975), Lakeside School (1967–1973)

Skip to content