LUDZIE            SUKCESU LUDZIE PORAŻKI

Trzymają urazy

Rozmawiają o ludziach

Uważają, że wszystko wiedzą

Obwiniają innych o swoje błędy

Dziękują tylko sobie

Nic nie planują

Klucz do sukcesu – 13 zasad Billa Gatesa

1. Życie nie jest fair – przyzwyczaj się do tego!
  2. Świat nie dba o twoją samoocenę. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz ZANIM będziesz z siebie zadowolony.
  3. NIE będziesz zarabiał 600 000 zł. rocznie zaraz po szkole. Nie będziesz wiceprezesem z telefonem w samochodzie, dopóki nie zasłużysz na jedno i drugie.
  4. Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest surowy, poczekaj aż będziesz miał szefa.
  5. Przewracanie hamburgerówna patelni nie jest poniżej twojej godności. Twoi dziadkowie mieli inne określenie na przerzucanie hamburgerów: oni nazywali to szansą.
  6. Jeśli coś schrzanisz, to nie będzie wina twoichrodziców, więc nie użalaj się nad swoimi błędami, ucz się z nich.
  7. Zanim się urodziłeś, twoi rodzice nie byli tak nudni jak teraz. Stali się tacy od płacenia twoich rachunków, prania twoich rzeczy i wysłuchiwania twojego gadania o tym, jaki twoim zdaniem jesteś super. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia twoich rodziców, spróbuj pozbyćsię robactwa z szafy we własnym pokoju.
  8. Może twoja szkoła wyeliminowała zwycięzców i pokonanych, ale życie NIE. W niektórych szkołach zniesiono oceny niedopuszczające i można próbować TYLE RAZY ile się chce, żeby wpaść na właściwą odpowiedź. To w najmniejszym stopniu nie przypomina CZEGOKOLWIEK w prawdziwym życiu.
  9. Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letniej przerwy i tylko bardzo nieliczni pracodawcy chcą ci pomóc ODNALEŹĆ SIEBIE. To rób w czasie prywatnym.
  10. Telewizja to NIE jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu ludzie naprawdę muszą wyjść z kawiarni i wracać do pracy.
  11. Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich.
  12. Palenie nie zrobi z Ciebie kogoś cool. Powoduje, że wyglądasz jak głupek.
    13. Ciesz się tym, póki to masz. Jasne, rodzice czasami są jdenerwujący, szkoła jest denerwująca, a życie przygnębiające. Ale kiedyś uzmysłowisz sobie, jaki to był wspaniały czas. Może pora jest zacząć się tym cieszyć już teraz! Proszę bardzo.

William Henry Gates III – amerykański przedsiębiorca, informatyk, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft.  Ukończył Harvard College (1973–1975), Harvard University (1973–1975), Lakeside School (1967–1973)