Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

25 września klasa maturalna naszej szkoły uczestniczyła w XVIII Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Opiekę religijno-pedagogiczną nad młodzieżą objęli: dyrektorka szkoły pani Halina Podolańska-Nabożny, ks. Marek Jawor i wychowawczyni klasy Izabela Brzyk. Motywem przewodnim forum były słowa św. Jana Pawła II: ,,Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele”.

W auli o. A. Kordeckiego zgromadziło się ponad 2 tys. młodzieży szkół katolickich z różnych miast Polski.

Spotkanie miało bogaty program. Prowadzenie i śpiew powierzono ks. Jakubowi Bartczakowi, znanemu księdzu-raperowi, autorowi i wykonawcy piosenek religijnych, ambasadorowi Światowych Dni Młodzieży 2016. Towarzyszył mu Zespół Młodzieży Salezjańskiej z Oświęcimia.

Rozpoczęto śpiewem i modlitwą. Następnie ks. Wojciech Węgrzyniak poprowadził konferencję, która była rozważaniem na temat „Po co Kościół”. Uczestnicy zadawali czasami niełatwe pytania, nurtujące współczesną młodzież i, mam nadzieję, uzyskali satysfakcjonujące odpowiedzi. Świadectwo swojej wiary przedstawił znany dziennikarz TVP Rafał Patyra. Wielkim przeżyciem dla zgromadzonych była adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez samą młodzież i ubogacona przejmującym śpiewem zespołu z Oświęcimia. Następnie zawierzono Młodych Matce Bożej, podczas uroczystej Mszy Św. w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył ks. Zenon Latawiec. Na zakończenie wszyscy pokłonili się przed cudownym obrazem Czarnej Madonny i dziękowali za uzyskane łaski. Spotkanie na Jasnej Górze na pewno pozostanie na zawsze w sercach młodych.

Było to niezwykłe spotkanie radości, modlitwy i integracji.

Skip to content