10.11.2021 roku społeczność Szkoły Katolickiej wzięła udział w uroczystej akademii przygotowanej z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W auli, pięknie udekorowanej przez Roksaną Wąs, uczniowie klasy 3a przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny. Śpiewając pieśni patriotyczne i słuchając recytacji wierszy mijaliśmy stacje: NIEWOLA, POWSTANIA NARODOWE, I WOJA ŚWIATOWA oraz WOLNOŚĆ. Spotkanie było równocześnie powtórką z historii. Młodzież mówiła nie tylko o okolicznościach, w których Polska utraciła Niepodległość, ale także wspominała nazwiska wielkich Polaków, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Wyjątkowo podniosły nastrój potęgowała prezentacja wyświetlana na tablicy multimedialnej,  przygotowana przez uczennicę Martynę Wąs. Na zakończenie wprowadzono sztandar szkoły i wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy i pieśni patriotyczne. W drugiej części uroczystości pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów: Konkurs fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna – Przyroda wokół mnie” i „Jesienna klasa”.