Chociaż słowo „studniówka” oznacza, że do egzaminu maturalnego pozostało niewiele czasu, nikomu źle się nie kojarzy. Wprost przeciwnie, słowo to rozpala wyobraźnię, budzi wspaniałe emocje i nadzieje, a po latach cudowne wspomnienia.

Takie najcudowniejsze wspomnienia pozostawi w naszej pamięci STUDNIÓWKA 2018, która miała miejsce w restauracji August 20 stycznia br.

Zebrali się uczniowie klasy 3 a, dyrekcja, nauczyciele i rodzice (jak to zwykle bywa, fundatorzy tej imprezy) – wszyscy odświętnie ubrani. Mało powiedzieć odświętnie, wręcz bosko. Dziewczyny wyglądały zjawiskowo, a chłopcy w garniturach przyprawiali o zawrót głowy, tak byli przystojni. Polonez wprowadził zebranych w uroczysty nastrój, część artystyczna zgodnie z tradycją parodiująca nauczycieli i uczniów była zabawna i przedstawiona z wielką elegancja i klasą. Pani Dyrektor wypowiedziała kilka ciepłych słów i wzniosła toast za pomyślność matury i powodzenie we wszelkich życiowych przedsięwzięciach uczniów a potem……… tańce, tańce, szalone tańce, nieustanna zabawa do rana. Międzyczasie udało się coś przekąsić.

Szkoda, że taki bal zdarza się tylko raz w życiu. No chyba, że komuś nie uda się skończyć szkoły, a wtedy „Znów za rok studniówka???” Ale tego nikomu nie życzymy.