Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

Brzesko, 10 czerwca 2024 r. – Po raz trzeci Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku zamieniło się w tętniące życiem laboratorium nauki podczas Pikniku Naukowego “A to ciekawe!”. Tegoroczna edycja, pod czujnym okiem pomysłodawczyni i koordynatorki Pani Jolanty Sulmy – doradcy metodycznego PCE i nauczycielki fizyki w Katolickim Liceum w Brzesku – skupiła się na fascynującym temacie wody.

Uczniowie dla uczniów – formuła, która bawi i uczy!

Piknik zyskał wyjątkowy charakter dzięki formule “uczniowie dla uczniów”. Młodzież z 18 szkół województwa małopolskiego wcieliła się w rolę przewodników po świecie nauki, przygotowując różnorodne doświadczenia i eksperymenty. Uczestnicy pikniku mogli zgłębiać tajemnice wody, poznając jej niezwykłe właściwości i obserwując obieg w przyrodzie.

Katolickie Liceum w Brzesku – na tropie wodnych ciekawostek!

Godnym reprezentantem Katolickiego Liceum w Brzesku podczas pikniku była trojka uczniów z klasy trzeciej: Gabriela Maciaś, Gabriela Golonka i Kornel Hudy. Przygotowali oni dla swoich kolegów i koleżanek interesujące plansze, prezentujące fascynujące fakty o wodzie i jej obiegu w przyrodzie.

600 osób – piknikowy sukces!

Piknik Naukowy “A to ciekawe!” okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając rzesze żądnych wiedzy osób. Około 600 uczestników z zaangażowaniem zgłębiało tajniki nauki, bawiąc się i eksperymentując. Wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich miłośników odkrywania!

Skip to content