Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

W dniach 17-18 października uczestnicy projektu podróżowali po lokalnym rynku pracy. Wyjazd był organizowany dla grupy uczniów naszej szkoły oraz uczniów z Zespołu Szkół Technicznyh i Branżowych w Brzesku przez Stowarzyszenie Vesna, z Europejskiego  Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

   Podróż po lokalnym rynku pracy rozpoczęła się wizytą w firmie GOPLAST w Gosprzydowej,  produkującą siatki ogrodnicze, doniczki i inne wyroby z plastiku. Następnie uczestnicy spotkali się z panią Prezes ,,Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku” , która zaprezentowała  lokalne inicjatywy wspierane przez Stowarzyszenie.

Niezwykłą atrakcją było wejście na niedawno wybudowaną wieżę widokową  na Szpilówce w Iwkowej, skąd rozpościera się rozległa  panorama widokowa na Pogórze Karpackie, Beskid Wyspowy i Tatry. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Jaśkowym Sadzie w Czchowie, gdzie hoduje się alpaki.

W drugim dniu odbyła się prezentacja Centrum Wypoczynku JordaNova (miejsce noclegowe grupy) i wizyta w firmie NATUREX.   Podróż po lokalnym rynku pracy podniosła wiedzę w obszarze lokalnego działania biznesowego. W przyszłości uczniowie będą mogli zaplanować swoją ścieżkę zawodową jako przedsiębiorcy lub chętniej zatrudnią się w firmach na poznanym obszarze. Był to też czas integracji poprzez wspólne warsztaty, zabawy terenowe i spotkanie przy ognisku.

Skip to content