W ostatnim dniu, przed przejściem na etap nauki zdalnej i przed przerwą świąteczną, w naszej szkole miał miejsce poranek świąteczny. Po drugiej lekcji uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w auli, by obejrzeć program artystyczny, złożyć sobie życzenia – niestety tylko „na odległość”.

                Program przygotowali uczniowie klasy 3ap pod kierunkiem wychowawczyni i polonistki. Salę udekorowano kilkoma choinkami, okna zasłonięto i zapalono świece. Stworzono tym samym miły, uroczysty nastrój. Uczniowie recytowali teksty związane ze świętami; Świętą Rodziną, narodzinami Dzieciątka w Betlejem, choinkami, następnym rokiem i składali zebranym życzenia. Ciepłym słowom towarzyszył również moment  rozdania nagród zwycięzcom kilku konkursów. Należy podkreślić, iż najwięcej laureatów było z klasy 1ap. Wszyscy zostali nagrodzeni brawami.

Następnie rozpoczęło się kolędowanie przy akompaniamencie gitary, na której grała mama jednego z uczniów.

 Po części oficjalnej nastąpiły poczęstunki w grupach klasowych.

Spożywano ciasta świąteczne pieczone przez uczniów lub ich mamy. Pani Dyrektor zaglądała do sal i zasiadała na chwilkę z uczniami.                       

                Tak uczczono zbliżające się  Boże Narodzenie i pożegnano stary rok. Miejmy nadzieję, że następny będzie bez pandemii i świat wróci do normalności.