Po trzech latach nauki pożegnaliśmy uczniów klasy 3a, przyszłych maturzystów. Ich edukacja przebiegała nietypowo, ze względu na pandemie spowodowaną przez Covid-19 zajęcia, przez kilka miesięcy  odbywały się zdalnie. W praktyce oznaczało to naukę internetową, uczniowie logowali się i kontakt z nauczycielami i kolegami polegał na patrzeniu w ekran komputera. Z tego powodu Ministerstwo Edukacji zwolniło maturzystów z egzaminów ustnych, co z pewnością stanowiło duże ułatwienie.

       Uroczystość pożegnania 18 maturzystów miała miejsce w auli 29 kwietnia br., w piątek. Rozpoczęła się Mszą św., którą celebrował proboszcz parafii św. Jakuba ks. Józef Drabik. Wygłosił do zebranych piękne kazanie o sensie życia, pracy, kształtowaniu przyszłości, z naciskiem na życie duchowe i religijność. Polecał opiece Matki Bożej, której święto przypadało za kilka dni – 3 maja. Część artystyczną, pod kierunkiem pań: Jadwigi Podolańskiej i  Ewy Płachety-Brożek, przygotowała klasa 3ap, która za rok też zakończy naukę. Złożył się na nią montaż tekstów poetyckich, życzeń, mądrych myśli, które maturzyści mogli potraktować jako przesłanie.

Oto przykład:

   „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda?”

Występ zakończyły życzenia dobrej przyszłości i gest, który bardzo pozytywnie zaskoczył maturzystów – każdy z nich dostał piękną różę. Niech ich życie będzie piękne, radosne i owocne.