1 czerwca (Dzień Dziecka) klasa 1ap uczestniczyła w grze “OIL CITY”. Jest to  planszowa gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji, inspirowana historią dziewiętnastowiecznych pionierów tego przemysłu. Jest ona symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców, przedsiębiorczości, logicznego myślenia, planowania, reagowania na zmiany. To także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii. Uczniowie nie tylko znakomicie poradzili sobie z prowadzeniem swoich przedsiębiorstw naftowych, ale i wykazali się empatią w stosunku do zatrudnianych pracowników oraz dobrą oceną ryzyka.

       Serdecznie dziękujemy pani Alicji Koźmińskiej, kierownikowi Filii w Brzesku Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie za przeprowadzenie tych zmagań w formie warsztatów.