Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

Z przyjemnością informuję, że konkurs językowo- plastyczny „Narysuj przysłowie polskie i opisz je w języku angielskim i niemieckim”, został rozstrzygnięty! Otrzymałam od uczniów  10 prac konkursowych. Zwycięskie można obejrzeć w galerii poniżej.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów przysłowiami, o których obecnie słuch zaginął. Chciałam w ten sposób zwrócić ich uwagę na rolę przysłów w naszym codziennym życiu, ich wpływ na kulturę języka oraz  znaczenie dla kolejnych pokoleń.

Muszę przyznać, że z przyjemnością oglądałam wszystkie prace. Mam nadzieję, że uczniowie dalej będą rozwijać zarówno plastyczną jak i językową twórczość:). Takiej kreatywności niektórym mogę tylko pozazdrościć!

Oto lista zwycięzców:

1. Gabriela Maciaś kl 2a

2. Róża Zyznawska kl 2a

3. Szymon Dzido kl 2a

ZWYCIĘZCOM GRATULUJĘ!!:)

Kornelia Koczwara

Skip to content