Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku w ramach lekcji fizyki mieli okazję spotkać się z prof. IFJ PAN dr hab. Robertem  Kamińskim. Podczas spotkania wysłuchali prelekcji „O Wszechświecie, czarnych dziurach i falach grawitacyjnych” oraz poznali założenia projektu naukowego CREDO.

CREDO czyli EKSTREMALNIE ROZPROSZONE OBSERWATORIUM PROMIENIOWANIA KOSMICZNEGO, służy badaniu  cząstek promieniowania kosmicznego docierającego do Ziemi z odległego kosmosu. Młodzież dowiedziała się, że każdy z nich może stać się częścią tego światowego projektu badawczego i mieć swój wkład w prawdziwe naukowe badania. Wystarczy smartfon i dobre chęci. Wszystkie informacje można uzyskać zaglądając na stronę

https://credo.science/particle_hunters/pl/home.html

Spotkanie odbyło się 13 kwietnia 2021 roku w formule online.