23.09.2021 roku burmistrz Brzeska Tomasz Latocha wręczył czwórce zawodników Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród wyróżnionych znalazł się Patryk Gibuła, uczeń klasy II Katolickiego Liceum  Ogólnokształcącego w Brzesku. Jego sportowa przygoda rozpoczęła się, gdy miał 7 lat. W związku z problemami zdrowotnymi, lekarz zalecił chłopcu pływanie. Okazało się, że Patryk jest niezwykle utalentowany. Wkrótce zaczął trenować pod okiem pana Marcina Kacery. Codzienne treningi i wyrzeczenia przyniosły efekty.  Od kilku lat Patryk jest członkiem kadry narodowej juniorów. Jego największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych zdobyty w 2020 roku w Olsztynie.

Patryku! Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!