Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

08.11.2019 roku społeczność Szkoły Katolickiej wzięła udział w uroczystej akademii przygotowanej z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie uczniowie klasy III Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego zabrali nas w daleką podróż. Śpiewając pieśni patriotyczne, mijaliśmy różne stacje, które przypominały o ważnych wydarzeniach z dziejów naszego narodu. Spotkanie było równocześnie powtórką z historii. Młodzież mówiła nie tylko o okolicznościach, w których Polska utraciła Niepodległość, ale także wspominała nazwiska wielkich Polaków, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Na zakończenie uczniowie recytowali piękny wiersz Jana Romockiego pt. „Modlitwa Szarych Szeregów”. Utwór jest niezwykle wymowny, zawiera prośbę do Boga  o pokój, ale także o odrzucenie zemsty, nienawiści i wszelkiego zła.

Skip to content