Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

W dniu 07.09.2014 r., obyły się uroczystości związane z 76 rocznicą bombardowania przez niemieckie lotnictwo pociągu na stacji Słotwina-Brzesko. Obchody otworzyła uroczysta msza święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył dziekan dekanatu brzeskiego ks. Józef Drabik. Płomienne, nasycone patriotyczno-religinym przekazem, kazanie wygłosił proboszcz parafii na Słotwinie ks. Kazimierz Grych. Na obchody przybyły delegacje Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, brzeskich przedsiębiorców i towarzystw oraz poczty sztandarowe, w tym również przedstawiciele Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Brzesku. Po mszy świętej odbyła się część artystyczna oraz apel poległych. Obchody zakończyło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar bombardowania.

Skip to content