Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

20 grudnia 2019 roku nasza społeczność szkolna przeżywała wyjątkową uroczystość – poranek wigilijny w restauracji Pawilon w Brzesku. Było to  jednocześnie pożegnanie przed świąteczną przerwą i przygotowanie do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie takie odbywamy co roku, ale to było szczególne. Oczywiście początek nie zapowiadał tych szczególnych wydarzeń; występowali uczniowie z klasy 2a, śpiewaliśmy kolędy, jak zwykle zapanował uroczysty nastrój. Dość długo trwały życzenia i łamanie się opłatkiem, które rozpoczął ks. Marcin. Uczniowie przekazali Pani Dyrektor światło betlejemskie i nareszcie – poczęstunek.

Następnie zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu na kartkę świąteczną:

Blanka Kura 1p

Danuta Jemioło 1p

Wiktoria Czernecka 1a

Victoria Chojecka 1ap

Amelia Mrożek 1ap

Weronika Duch – 2a

Anna Zachara – 3a

Nagle usłyszeliśmy „niewigilijną” muzykę i … zaczęły się tańce. Nasz wigilijny poranek od tej chwili przypominał zabawę sylwestrową. Z inicjatywy kilku uczniów rozpoczęliśmy wspólne tańce i zabawy. Wkrótce do licealistów dołączyli nauczyciele, a nawet Pani Dyrektor.

Zdaniem wszystkich, była to jedna z najlepszych i najmilej spędzonych Wigilii w historii szkoły. Z całą pewnością stwierdzam, iż każdy zapamięta ją na bardzo długo.

Skip to content