Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku

21 grudnia nasza szkolna społeczność mogła poczuć przedsmak świąt. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, zgodnie z tradycją lat poprzednich, spotkaliśmy się w restauracji Pawilon, aby przeżyć szkolną wigilię. Okres świąt, to szczególny czas, w którym spotykamy się w gronie rodzinnym i składamy sobie życzenia, zasiadamy do wspólnego stołu, aby przyjemnie spędzić ten wyjątkowy czas. Tak też i było w naszej szkolnej rodzinie.

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie, które przygotowała klasa 3ap wraz ze swoim wychowawcą Panem Arturem Zacharą. Jasełka pomogły poczuć świąteczną atmosferę. Po występie przyszedł czas na życzenia: najpierw te oficjalne złożone przez Panią Dyrektor Halinę Podolańską-Nabożny, Panią Marię Babicz – Prezesa Stowarzyszenia „Wzrastanie”, przewodniczącego szkoły Karola Suchomela  oraz przez księdza katechetę Romana Kozę, a następie te prywatne – w gronie nauczycieli, uczniów i rodziców.

Przed życzeniami ksiądz pobłogosławił opłatki, którymi się łamaliśmy, składając sobie życzenia oraz pokarmy, które każdy z nas ze smakiem spożywał. Spotkaniu towarzyszył śpiew kolęd oraz niekończące się rozmowy.

Skip to content