Nauczyciele, młodzież naszej szkoły oraz zaproszeni goście zebrali się 21 grudnia          o godz. 1030 w restauracji Pawilon  na uroczystości wigilijnej.

Klasa 2a pod kierownictwem wychowawczyni pani Moniki Wiśniowskiej-Wątor, przygotowała bardzo ciekawe przedstawienie na temat, czym są dla współczesnych ludzi Święta Bożego Narodzenia a czym powinny być. Tak wielu z nas nie doświadcza już przyjścia Malutkiego Pana Jezusa do serc,  gubi się w wirze codziennych trosk, kłopotów, a także powszechnego konsumpcjonizmu. Przedstawienie pomogło nam dostrzec prawdziwe przesłanie tych Świąt, które zawiera się w prostych, jednocześnie magicznych słowach; Bóg – Miłość – Rodzina. Kolędy śpiewane przez uczniów, przygotowane przez Panią Bernadetę Zyznawską, wprowadziły nas w nastrój świąteczny. Następnie ksiądz Marek pobłogosławił opłatki i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Na ten moment wszyscy zawsze czekają.

W czasie uroczystości wigilijnej zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursów dla gimnazjalistów i licealistów na najpiękniejszą kartkę świąteczną oraz dla uczniów szkoły podstawowej na wykonanie najpiękniejszej szopki  i wygłoszenie  modlitw katechizmowych. Pani Dyrektor ogłosiła również wyniki konkursu na dekorację świąteczno-zimową sal lekcyjnych.  Wszyscy spisali się znakomicie i każda klasa otrzyma nagrodę w postaci dofinansowania wycieczki. W opinii księdza Marka poziom konkursów był bardzo wysoki.

Dalsza część uroczystości to wspólny posiłek i miłe rozmowy przy świątecznym stole. Uroczystość wigilijna pozwoliła nam odczuć, że jesteśmy jedną, wspólną, szkolną rodziną.