27 lutego 2019 klasa III a LO zwiedzała Browar Okocim. Organizatorem działalności turystycznej  tej firmy zajmuje się Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim,  które zostało założone w 2016 roku. Podczas przemieszczania się trasą turystyczną uczniowie poznali tajemnice       i historię jednego z najstarszych browarów w Polsce. Zafascynowała wszystkich przeszłość Browaru, założonego w 1845 przez Jana Ewangelistę Goetza. Wiele pamiątek zgromadzono w izbie pamięci, stanowiącej kiedyś biuro właściciela browaru. Znajdują się  w niej liczne przedmioty związane z rodem i kolejnymi pokoleniami właścicieli oraz z produkcją piwa, np. piękne butelki z różnych okresów działania zakładu. Podczas wędrówki po nowoczesnych halach uczniowie poznali z bliska poszczególne etapy procesu technologicznego produkcji piwa. Wszyscy byli pod wrażeniem doskonałej organizacji pracy i wysokiej automatyzacji. Przewodnik podał informację, że browar należy do największych i najnowocześniejszych zakładów tej branży na świecie.

            Szczególną chwilą była degustacja produkowanych obecnie gatunków piwa. Niestety podawane ilości służyły wyłącznie skosztowaniu. Trudno to było nazwać chociażby słowem  „picie”. Na piwo trzeba iść do restauracji.