17 stycznia młodzież z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Na początek uczniowie zwiedzili stałą wystawę  Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, gdzie obejrzeli zabytkowe wnętrza, takie jak Libraria (biblioteka), Stuba Communis (dawna jadalnia), skarbiec, pokoje profesorskie, oraz Aulę, zawierającą cenny zbiór malarstwa. Podczas zwiedzania  zapoznali się z instrumentarium średniowiecznego nawigatora oraz poznali skróconą historię odkryć geograficznych.  Mieli również szansę wysłuchać  bardzo ciekawego wykładu na temat Mikołaja Kopernika, jego studiów na Uniwersytecie i jego późniejszych osiągnięć, a to wszystko na historycznym tle, w którym główną rolę grała święta inkwizycja i obyczaje krakowskich żaków.

Następnie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Matematyka dźwięków”, podczas której dowiedzieli się mnóstwo ciekawostek o infra- i ultradźwiękach, poznali różne możliwości wytwarzania dźwięku słyszalnego dla człowieka, a na koniec odegrali kilka utworów na bum bum rurkach.

Ostatnim punktem programu były warsztaty na Wydziale Fizyki, Astronomii i  Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego na Campusie. Uczniowie klasy 3ap przeprowadzili szereg doświadczeń ze światłem, natomiast uczniowie klasy 2ap z prądu elektrycznego.