WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLASY I KATOLICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRZESKU

Rok szkolny 2020/2021  (po szkole podstawowej)

przedmiotPODRĘCZNIK
j. polskiAutorzy: M. Chmiel, A. Cisowska, J. Kościerzyńska, H. Kusy Ponad słowami. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Klasa 1 (część 1 i część 2) Wydawnictwo: Nowa Era
j. angielskiAutorzy: Elizabeth Sharman, Michael Duckworth Visions 2 Student’s book Podręcznik dla uczniów po gimnazjum I po 8-letniej szkole podstawowej, Poziom A2/B1 Wydawnictwo: Oxford
j. niemieckiAutorzy: Anna Życka, Ewa Kościelniak-Walewska, Andy Christian Körber #TRENDS. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceów i techników POZIOM A1, #trends- Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla liceów i techników. Poziom A1 Wydawnictwo: Nowa Era
plastykaAutor: Anita Przybyszewska-Pietrasiak Plastyka klasa 1. Zakres podstwowy. Wydawnictwo: Operon
historia Autorzy: Marcin Pawlak, Adam Szweda  Poznać przeszłość  Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum  Zakres podstawowy,Klasa 1  Wydawnictwo: Nowa Era
wiedza o społeczeństwieAutorzy: Arkadiusz Janicki, Justyna Kięczkowska, Mariusz Menz W centrum uwagi 1 Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy Wydawnictwo: Nowa Era
geografiaAutorzy: Roman Malarz, Marek Więckowski Oblicza geografii  kl. I Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i  technikum. Zakres podstawowy. Wydawnictwo: Nowa Era Zakres rozszerzony Autorzy: Roman Malarz, Marek Więckowski Oblicza geografii 1 – zakres rozszerzony Maturalne karty pracy 1 – Dorota Burczyk, Violetta Feliniak
biologiaAutorzy: A. Helmin, J. Holeczek “Biologia na czasie 1” – Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum.  Zakres podstawowy Wydawnictwo: Nowa Era
chemiaAutorzy: Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod.“To jest chemia 1. Chemia ogólna i nieorganiczna” – Podręcznikdla liceum ogólnokształcącego i technikum  – zakres podstawowy Wydawnictwo. Nowa Era 
fizykaAutorzy: M. Braun, W. Śliwa Odkryć fizykę 1. Podręcznik dla klas liceum ogólnokształcącego                i technikum.  Zakres podstawowy Wydawnictwo: Nowa era
matematykaAutorzy: Wojciech Babiński, Lech Chańko, Karolina Wej “MATeMAtyka” Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum 1 – Zakres podstawowy i rozszerzony. Wydawnictwo: Nowa Era
informatykaAutor:  Grażyna Koba Teraz bajty. Informatyka dla szkoły ponadpodstawowej. Wydawnictwo: Migra
edukacja dla bezpieczeństwaPodręcznik zostanie podany we wrześniu.
religiaRed. ks. W. Galant, ks. R. Strus “Świadczę o Jezusie w Kościele”  Podręcznik do religii dla I klasy AZ-41-01/10-LU-1/12 Wydawnictwo: Gaudium

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLASY II KATOLICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRZESKU

Rok szkolny 2020/2021  (po szkole podstawowej)

przedmiotPODRĘCZNIK
j. polskiAutorzy: Chmiel, A. Cisowska, J. Kościerzyńska, H. Kusy Ponad słowami. Podręcznik do 2  klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe. Klasa 2 (część 1 i część 2) Wydawnictwo: Nowa Era
j. angielskiAutorzy: Helen Casey, Joanna Szuwart Vision 3 Student’s book NIe kupować ćwiczeń Workbook. Wydawnictwo: Oxford
j. niemieckiAutorzy: Anna ŻyckaEwa Kościelniak-Walewska#TRENDS 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceów i techników
#trends- Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla liceów i techników. Wydawnictwo: Nowa Era
podstawy przedsiębiorczościMateriały przesyłane przez nauczyciela. Nie kupować podręcznika.
historiaAutorzy: Adam Kucharski, Aneta Niewęgłowska Poznać przeszłość. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy – Szkoła ponadpodstawowa Wydawnictwo: Nowa Era
wiedza o społeczeństwieAutorzy:  Janicki ArkadiuszCzechowska Lucyna
W centrum uwagi 2. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. KLASA 2 – zakres podstawowy Wydawnictwo: Nowa Era
geografiaAutorzy: Tomasz Rachwał, Radosław Uliszak, Krzysztof Wiedermann Oblicza geografii 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i  technikum. Zakres podstawowy. Wydawnictwo: Nowa Era  
zakres rozszerzony Autorzy: Tomasz Rachwał, Wioletta Kilar Oblicza geografii 2 – zakres rozszerzony Maturalne karty pracy 2 Violetta Feliniak Wydawnictwo: Nowa Era
biologiaAutorzy: A. Helmin, J. Holeczek “Biologia na czasie 2” – Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum.  Zakres podstawowy Wydawnictwo: Nowa Era
chemiaAutorzy: Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod.“To jest chemia 1. Chemia ogólna i nieorganiczna” – Podręcznikdla liceum ogólnokształcącego i technikum  – zakres podstawowy. Podręcznik ze zbiorem zadań. Wydawnictwo. Nowa Era 
fizykaAutorzy: M. Braun, W. Śliwa Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego                i technikum.  Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe. Wydawnictwo: Nowa era
matematykaAutorzy: Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz Janocha, MATeMAtyka 2 Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Wydawnictwo: Nowa Era
informatyka Podręcznik zostanie podany we wrześniu.
religiaPo uzgodnieniu z katechetą